KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14808275
nr 1480 8275
Marianne Bos Mareng
(1930-2019), Sverige
Oljemålning, Marianne Bos Maréng (f. 1930), Sverige. Signerad, daterad 00, "Badstugor, Viken Skåne. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930, död 2019.
Utrop:
500 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:43:40
Marianne Bos Mareng
Läs mer om Marianne Bos Mareng